ENGLISH TÜRKÇE

13. İstanbul
Bienali

14/9 — 20/10
2013

Haber

BİENALİ, 5 AYRI SERGİ MEKÂNINDA 337.429 ZİYARETÇİ GEZDİ

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 13. İstanbul Bienali, 20 Ekim Pazar günü sona erdi. Kapılarını açtığı 14 Eylül tarihinden itibaren rekor sayıda izleyiciyi ağırlayan 13. İstanbul Bienali’ni açık kaldığı 5 hafta boyunca, 5 sergi mekânında 337.429 ziyaretçi gezdi.

 Anne, ben barbar mıyım? başlığıyla Fulya Erdemci küratörlüğünde gerçekleştirilen 13. İstanbul Bienali, kamusal bir alan yaratma ve herkese ulaşabilme amacıyla bu yıl ücretsiz olarak gerçekleştirildi.Bienal sergileri, Antrepo no.3, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, ARTER, SALT Beyoğlu ile İMÇ 5. Blok’taki 5533’te yer aldı.

Farklı kuşaklar ve coğrafyalardan 88 sanatçı ve sanatçı grubunun işlerinin yer aldığı 13. İstanbul Bienali’nde Türkiye’den 11 sanatçının ve 2 sanat grubu/sivil kolektifin yanı sıra, hem Türkiye’den hem de yurtdışından sanatçıların birlikte oluşturduğu 3 ayrı sanatçı işbirliği de katıldı. 13. İstanbul Bienali, bugüne kadar Türkiye’den en yüksek sayıda katılımın sağlandığı bienallerden biri oldu.

İstanbul Bienali her yıl daha da fazla izleyiciye ulaştı. 2005 yılında gerçekleştirilen 9. İstanbul Bienali sergilerini yaklaşık 51.000, 2007 yılındaki 10. İstanbul Bienali sergilerini yaklaşık 91.000, 2009 yılındaki 11. İstanbul Bienali sergilerini yaklaşık 101.000 kişi ve 2011 yılındaki 12. İstanbul Bienali’ni 110.000 kişi gezmişti.

13. İstanbul Bienali kapsamında çocuklar ve gençler için yapılan eğitim programları büyük ilgi gördü

İKSV ve PACE Çocuk Sanat Merkezi işbirliğinde, Koç Holding’in desteğiyle düzenlenen eğitim programları, bienal süresince Antrepo no.3’te, 8-18 yaş grupları arasındaki çocuklarla yapıldı. Genç sanatseverlerden yoğun ilgi gören eğitimlere bu yıl yaklaşık 3.000 öğrenci katıldı.

13. İstanbul Bienali Kitabı Şubat ayında çıkıyor

Sergi fotoğraflarını içeren ve bienalin kavramsal çerçevesi bağlamında makaleler ve yazıların yer alacağı Bienal Kitabı ise Şubat ayından itibaren İKSV Tasarım Mağazası ve kitapevlerinden temin edilebilir.

Küratörün metnine, mekân planlarına, sanatçı metinleri ve görsellerineyer veren Bienal Rehberi, sergi mekânları ve İKSV Tasarım Mağazası’nda satıldı. Bienal Rehberi’nin elektronik versiyonuna ise 13b.iksv.org adresinden ulaşılabilir. 13. İstanbul Bienali Rehberi ve Bienal Kitabı, İKSV ve Yapı Kredi Yayınları tarafından, Vehbi Koç Vakfı’nın katkılarıyla yayımlanıyor.

13. İstanbul Bienali uluslararası basının ilgi odağı oldu

13. İstanbul Bienali, uluslararası basında International Herald Tribune / New York Times, Wall Street Journal, CNN International (ABD); The Guardian, BBC (İngiltere); Frankfurter Allgemeine Zeitung, Tageszeitung, Tagesspiegel (Almanya); Il Sole 24 Ore, La Repubblica, Il Manifesto (İtalya); El Pais, El Mundo (İspanya), Le Monde, Liberation (Fransa), Folha de Sao Paulo (Brezilya) gibi dünyanın en önemli gazetelerinin de aralarında olduğu, 500’den fazla habere konu oldu.

 

İstanbul Bienali’ni sosyal medyada takip etmek için:

facebook.com/istanbulbienali

twitter.com/istanbulbienali

13.İstanbul Bienali sona erdi

04.11.2013
DEVAMı

Bienal Hakkında

Danışma Kurulu, Küratör, Küratöryel Ekip, 13. İstanbul Bienali Ekibi, Tarihçe, Arşiv,

.sezgi3.0_

maddeden tamamen bağımsızlaştırılmış,
sıfır-baytlık sanat yapıtı_

.sezgi3.0:
maddeden tamamen bağımsızlaştırılmış,
sıfır-baytlık sanat yapıtı_

Kamusal Program

Sanatçılar


Ziyaretçi Bilgisi

Giriş, Mekânlar ve Ulaşım, Rehberli Turlar, Eğitim, Profesyoneller için Akreditasyon,

Kavramsal Çerçeve

Mekânlar

Yayınlar

Basιn

Dükkân

Sponsorlar

Paralel Etkinlikler

13.İstanbul Bienali ile eşzamanlı gerçekleşen etkinliklerin listesidir.

İSTANBUL MODERN SANAT MÜZESİ
Erol Akyavaş- Retrospektif
29/05/2013 – 01/12/2013
Küratör: Levent Çalıkoğlu

YAP İstanbul Modern: Göğe Bakma Durağı 
25/06/2013 – 20/10/2013
MoMA / MoMA PS1 işbirliğiyle
Tasarım: Sevince Bayrak, Oral Göktaş (SO? Mimarlık ve Fikriyat)
Program Koordinatörleri: Çelenk Bafra, Pelin Derviş

YAP: Yeni Mimarlık Programı 2013 Finalistleri Sergisi 
25/06/2013 – 20/10/2013
MoMA / MoMA PS1, MAXXI, CONSTRUCTO işbirliğiyle
Küratörler: Çelenk Bafra, Pelin Derviş

Geçmiş ve Gelecek
Kalıcı Koleksiyon
Sanatçılar: 136 sanatçının 180 çalışması

Yakın Menzil
09/05/2013 – 27/10/2013
Fotoğraf Bölümü Yöneticisi: Sena Çakırkaya
Fotoğraf Danışma Kurulu: Merih Akoğul, Orhan Cem Çetin, Murat Germen, Sıtkı Kösemen
Sanatçılar: Özgür Atlagan, Fatma Belkıs, Dilan Bozyel, Yusuf Darıyerli, Cemil Batur Gökçeer, Ege Kanar, Korhan Karaoysal, Metehan Özcan, Civan Özkanoğlu, Emir Özşahin, Muhitin Eren Sulamacı, Özlem Şimşek, Sinan Tuncay, Gözde Türkkan, Devin Yalkın, Begüm Yamanlar, Sarp Kerem Yavuz, Cemre Yeşil

İstanbul Modern Sanat Müzesi
Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No.4
www.istanbulmodern.org

***

Balat Misafir Sanatçı Programı Sergisi
26/06/2013 – 29/09/2013
Küratör: Marcus Graf
Sanatçılar: Felix de la Concha (ABD), Elif Süsler (Türkiye)
Plato Sanat/T.C Plato Meslek Yüksekokulu
Ayvansaray Caddesi No:45 Balat
www.platosanat.org.tr

***

PROJE4L/ELGİZ ÇAĞDAŞ SANAT MÜZESİ
Elgiz Koleksiyonu Daimi Koleksiyon
03/07/2013 – 31/12/2013
Sanatçılar: Tracey Emin, Daniele Buetti, Cindy Sherman, Darren Almond, David Tremlett, Sol Lewitt, Azade Köker, Jan Fabbre, Jonathan Meese, Elke Krystufek, Hiroshi Sugito, Marcus Oehlen, Bjarne Melgaard, Abdurrahman Öztoprak, Adnan Çoker, Burhan Doğançay, Paul McCarthy, David Salle, Barbara Kruger, Luis Vidal, Ömer Uluç, Julian Schnabel, Frank Nitzsche, Bedri Baykam, Ergin Çavuşoğlu
Mekân: Sürekli Sergi Alanı

Teras Sergileri
04/07/2013 – 02/11/2013
Mekân: Açık Hava Sergi Alanı

‘Elgiz 13’
10/09/2013 – 19/10/2013
Sanatçılar: Guillermo Mora, Dennis Gün, Julian Opie, Can Değer Fürtun, Jacqueline Fraser, Bjarne Melgaard, Rahmi Aksungur, Aimée Zito Lema, Xavier Veilhan, Lisa Ruyter, Tony Cragg, Mimmo Paladino, Sean Henry, Veljko Zejak, Hande Şekerciler, Gavin Turk, Abdurrahman Öztoprak, Stephane Balkenhol, Gilbert & George
Mêkan: Süreli Sergi Alanı

Seyhun Topuz Ser

SAMİMİYETLE HACKLENDİM
05/09/2013 – 05/10/2013
Küratör: Ceren Turan 
Sanatçılar: Ali Alışır, Güneş Çınar, Özgür Demirci, Korhan Erel, Nur Gürel, Ahmet Can Mocan, Julie Upmeyer
ARK Kültür
Batarya Sok. No:2 Cihangir Beyoğlu
www.arkkultur.com

***

gisi
24/10/2013 – 18/01/2014
Sanatçı: Seyhun Topuz
Mêkan: Süreli Sergi Alanı

Proje4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi
Meydan Sok. Beybi Giz Plaza Maslak
www.elgizmuseum.org, www.proje4l.org, www.duniaa.com/proje4l, www.facebook.com/proje4l, twitter: @ElgizMuseum

***

Geçiş: Performans ve akan görüntü üzerine bir proje
01/08/2013 – 15/05/2014
Brunch: 15/05/2014, 11.00
Küratörler: Başak Şenova, Fatma Bucak
Sanatçılar: Ali Cherri, Ana Prvacki, Anahita Razmi, Anna Konik, Bjorn Melhus, Fatma Bucak, Guido van der Werve, Güneş Terkol, Harrold Offeh, Jesper Just, Lida Abdul, Lucy Beech and Edward Thomasson, Maria Jose Arjona, Nicoline Van Harskamp, Nigel Rolfe, Victor Alimpiev
Yapı Kredi Kültür Merkezi
İstiklal Caddesi No:161-161A Beyoğlu
www.transitionprojectistanbul.com

***

PERA MÜZESİ
Connecting the Dots: Atölyeler
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 6. Uluslararası Öğrenci Trienali
06/08/2013 – 22/09/2013
Trienal Başkanı: Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın (Dekan)
Proje Başkanı: Doç. Sevil Saygı (Dekan Yardımcısı)
Atölye Yürütme Kurulu Başkanı: Doç. Rüçhan Şahinoğlu
Sergi Seçici Kurulu: Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın, Yrd. Doç. Kemal Gürbüz
Doç. Sevil Saygı, Doç. İdil Akbostancı, Doç. Rüçhan Şahinoğlu

Pera Film: Silahlara Veda, Sivil Direniş Hikayeleri
04/09/2013 – 29/09/2013
Düzenleyen: Fatma Çolakoğlu

Sophia Vari
08/10/2013 – 19/01/2014
Küratör: Marisa Oropesa

Pera Müzesi
Meşrutiyet Caddesi No:65 Tepebaşı
www.peramuseum.org/

***

Bilinmeyen Güçler
28/08/2013 – 21/09/2013 (Pazartesi hariç her gün 10.00 – 19.00 arası Açılış: 27/08/2013, 18.00
Küratör: Sunjung Kim (*SEUNG H-Sang projesinin küratörlüğü Pai Hyungmin tarafından yapılmıştır.)
Sanatçılar: Caner Aslan, Bae Young-whan, Alicia Frankovich, Liam Gillick, Nilbar Güreş, Yang Ah Ham, Kim Beom, Joohyun Kim, Meiro Koizumi, Aernout Mik, Ahmet Öğüt, Fahrettin Örenli, Nam June Paik, Park Chan-Kyong, Tino Sehgal, Bruno Serralongue, SEUNG H-Sang,* Do Ho Suh, Tadasu Takamine, Koki Tanaka, The Propeller Group, Vandy Rattana, Apichatpong Weerasethakul, Haegue Yang, Jun Yang
Eş organizasyon:Samuso: Space for contemporary art Co., Ltd., Artsonje Center
Düzenleyen: Kurumlar Kore Ulusal Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Düzenleyen: Istanbul-Gyeongju Culture Expo 2013
Mekân: Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Boğazkesen Cad. Defterdar Yokuşu No:2 Tophane Beyoğlu
www.samuso.org

***
GALERİST
On the Eve

29/08/2013 – 20/09/2013
Açılış: 29/08/2013, 19.00 – 21.00
Sanatçı: Francesco Albano
Mekân: Tophane-i Amire Tek Kubbe
Boğazkesen Cad. Defterdar Yokuşu, No:2 Tophane Beyoğlu

Arslan Sükan Kişisel Sergisi
11/09/2013 – 12/10/2013
Açılış: 11/09/2013, 19.00 – 21.00
Sanatçı: Arslan Sükan
Mekân: GALERİST Tepebaşı
Meşrutiyet Cad. No:67/1 Tepebaşı Beyoğlu

Nil Yalter Monografi Kitabı Lansmanı ve Söyleşi
16/09/2013, 19.00
Sanatçı: Nil Yalter
Katılımcı: Derya Yücel, Vasıf Kortun
Mekân: SALT Beyoğlu
İstiklal Caddesi, No:136 Beyoğlu

GALERİST
www.galerist.com.tr

***

Düşünme Zamanı
01/09/2013 – 30/12/2013
Ziyaret Saatleri: Randevuyla
Sanatçılar: Osman Bozkurt, Didem Özbek
Diğer Katılımcılar: PiST///, PIRPIR, LiST, POST, PAST
PiST/// Disiplinlerarası Proje Alanı
Dolapdere Caddesi, Dere Sokak No 8 A/B/C Pangaltı
pist.org.tr

***

DAİRE GALERİ
Kayıp
04/09/2013 – 05/10/2013 [Ziyaret saatleri: Salıdan cumartesiye 11.00- 19.00]
Sanatçılar: Ahmet Duru, Buğra Erol, Candan Öztürk, Deniz Rona, Evrim Kavcar

Düşüş
10/10/2013 – 07/12/2013 [Ziyaret saatleri: Salıdan cumartesiye 11.00- 19.00]
Sanatçı: Sibel Horada

Daire Galeri
Boğazkesen Cad. No:65/D Tophane Beyoğlu
www.dairesanat.com

***

PG ART GALLERY
'Hareket'
04/09/2013 - 29/09/2013 [Ziyaret saatleri: Salı - Pazar 11.00 - 19.00]
Sanatçı: Ayşe Gül Süter

'Sirk'
03/10/2013 - 03/11/2013 [Ziyaret saatleri: Salı - Pazar 11.00 - 19.00]
Sanatçı: Kerem Ozan Bayraktar

Pg Art Gallery
Boğazkesen Cad. No:76/B Tophane Beyoğlu
www.pgartgallery.com

***

ARTSÜMER
"Biz Vardık, Biz Yoktuk"
05/09/2013 – 28/09/2013 (Salıdan cumartesiye 11.00 – 19.00)
Sanatçı: Merve Üstünalp 

"Biz"
03/10/2013 – 09/11/2013 (Salıdan cumartesiye 11.00 – 19.00)
Sanatçı: Burcu Gökçek

artSümer
Kemankeş Mah. Mumhane Cad. Laroz Han No:67/A Karaköy
www.artsumer.com

***

SAMİMİYETLE HACKLENDİM
05/09/2013 – 05/10/2013
Küratör: Ceren Turan 
Sanatçılar: Ali Alışır, Güneş Çınar, Özgür Demirci, Korhan Erel, Nur Gürel, Ahmet Can Mocan, Julie Upmeyer
ARK Kültür
Batarya Sok. No:2 Cihangir Beyoğlu
www.arkkultur.com

***

Ters Köşe
05/09/2013 – 05/10/2013
Sanatçı: Işıl Eğrikavuk
Egeran Galeri
Kemankeş Mah. Tophane İskele Cad. No:12A Beyoğlu
www.egeran.com

***

Hiçbir Yere Gitmek (Sergi)
06/09/2013 – 10/11/2013 (Pazar günleri 13.00 – 18.00 arası veya randevu ile)
Açılış: 05/09/2013, 18.00 – 21.00
Küratör: Mark Van Yetter
Sanatçılar: Joerg Hiller, Kitty Kraus, Sabri Atalay Yavuz
Gallery Marquise Dance Hall
Tom Tom Mah. Kumbaracı Yokuşu No:14 Beyoğlu
www.marquisedancehall.com

***
James Richards
07/09/2013 - 27/10/2013
Sanatçı: James Richards
RODEO
Sıraselviler Cad. Yeni Hayat Apt. No:49/1 Taksim
www.rodeo-gallery.com

***

AKBANK SANAT
Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi

10/09/2013 – 12/10/2013
Sanatçılar: Mükerrem Baki, Serkan Çalışkan, Türkay Çotuk, Gülderen Görenek, Berat Işık, Engin Konuklu, Elif Köse, Suat Öğüt, Ceylan Öztürk, Kıvılcım Harika Seydim, Gamze Taşdan, Serkan Taycan

Bağlamın Katmanları: Şehrin Büyüleyiciliği Üzerine (Panel)
14/09/2013, 14.00
Konsept: Dr. Zoltán Somhegyi
Katılımcılar: Prof. Dr. Michael Diers, Prof. Dr. Jale Nejdet Erzen, Assist. Prof. Dr. Zoltán Somhegyi, Doç. Dr. İpek Akpınar, Dr. Emin Mahir Balcıoğlu

Olay Ufku Ötesinde Bienaller - kullanıcılığın yeni politikası (Konferans)
15/09/2013, 14.30
Konuşmacı: Stephen Wright

Akbank Sanat
İstiklal Caddesi No: 8 Beyoğlu
www.akbanksanat.com

***

Anish Kapoor İstanbul’da
10/09/2013 – 05/01/2014
Düzenleyen: Dr. Nazan Ölçer (S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi Müdürü)
Küratör: Sir Norman Rosenthal
Sanatçı: Anish Kapoor
S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi
Sakıp Sabancı Cad. No:42 Emirgan
muze.sabanciuniv.edu, facebook.com/SakipSabanciMuzesi, twitter.com/SSabanciMuze

***

DİRİMART
Liberty Park
10/09/2013 – 12/10/2013
Sanatçı: Bjørn Melhus
Mekân: Karaköy, Külah, Dirimart geçici proje alanı
Murakıp Sok. No:12/A Karaköy

Some USA Stories
12/09/2013 – 12/10/2013
Sanatçı: Fabian Marcaccio
Mekân: Dirimart
Abdi İpekçi Caddesi No:7/4 Nişantaşı

Dirimart
www.dirimart.org

***

GALERİ MANA
İkiz, Gökkuşak

10/09/2013 – 24/09/2013
Açılış: 10/09/2013, 17.00 – 20.00
Sanatçı: Sarkis

Anlamlanan Bedenler
03/10/2013 – 16/11/2013
Açılış: 03/10/2013, 18.00 – 20.00
Küratör: Rebecca Heald
Sanatçılar: Basel Abbas, Ruanne Abou-Rahme, Jumana Emil Abboud, Bashar Alhroub, Mustafa al Hallaj, Jeremy Hutchison, Jawad al Malhi, Jumana Manna ve Olivia Plender

Galeri Mana
Kemankeş Mah. Ali Paşa Değirmeni Sok. No:16 Beyoğlu
www.galerimana.com

***

Gizli Yüz (Fotoğraf Sergisi)
10/09/2013 – 20/10/2013
Küratör: Yekhan Pınarlıgil
Sanatçı: Şahin Kaygun
ELLIPSIS GALLERY
Hoca Tahsin Sokak No:16 Karaköy
www.elipsisgallery.com, twitter.com/ElipsisGallery

***

In Praise of Shadows
10/09/2013 – 30/09/2013 (Salıdan cumartesiye 10.00 – 19.00, pazar günleri ise 12.00 – 18.00 arası ziyaret edilebilir)
Sanatçı: Allard Van Hoorn
Mekân: SumaHan Lounge
Yanıkkapı Sokak No:3 Bankalar Caddesi Beyoğlu
***

KUAD GALLERY
Marjinal Devrimler
10/09/2013 – 10/11/2013
Küratörler: Gül Çağın, Max Presneill 
Mekân: Kuad Gallery
Süleyman Seba Caddesi No:52 Akaretler Beşiktaş
www.kuadgallery.com

I Am I Between Worlds and Between Shadows
12/09/2013 – 10/11/2013
Açılış: 11/09/2013
Uluslararası Basın Ön izleme: 11/09/2013, 15.00 – 17.00
Özel İzleme: 11/09/2013, 17.00 – 20.00
Küratör: Beral Madra
Sanatçı: Kalliopi Lemos
Mekân: İoakimion Kız Lisesi
Tevkii Cafer Cadesi No:16 Fener
www.kalliopilemos.com, www.kuadgallery.com

***

Masumiyet Müzesi Sesli Rehberi
10/09/2013 – süresiz
Sanatçı: Orhan Pamuk
MASUMİYET MÜZESİ
Çukurcuma Caddesi Dalgıç Çıkmazı No:2 Beyoğlu
www.masumiyetmuzesi.org

***

MIXER
Hotel Italia
10/09/2013 – 29/09/2013
Açılış: 10/09/2013, 18.00
Küratör: Nostra Signora
Sanatçılar: Philippe Berson, Jesse Gagliardi, Cesare Inzerillo, Simone Mannino, Riccardo Scibetta

Art Writing Türkiye
16/09/2013 – 18/09/2013 (Henüz kesinleşmedi)
Katılımcı: Kathleen Madden
Sotheby's, Flint PR işbirliği ile
Düzenleyen| Organised by Mixer, ArtInternational
Mekân: ArtInternational, Haliç Kongre Merkezi
Sütlüce Mah. Eski Karaağaç Cad. Beyoğlu

Kayıt
04/10/2013 – 10/11/2013
Küratör: Öznür Güzel Karasu
Sanatçılar: Can Ertaş, Dilek Öztürk, Emine Boyner, Hacer Kıroglu, Hülya Eğidogan, Kerem Ozan Bayraktar, Murat Germen, Uygar Demoğlu, Yücel Zorlu

Mixer
Tomtom Mahallesi Boğazkesen Caddesi No:45 Bodrum Kat Tophane Beyoğlu
www.mixerarts.com

***
Perşembe Pazarı Projects
10/09/2013 – 21/09/2013
Açılış: 10/09/2013, 18.00 – 21.00
Sanatçılar: Pat Arnao (ABD), Anita Bačić (Avustralya), Richard Bartle (İngiltere) , Fiona Davies (Avustralya), Suada Demirovic (Danimarka), Joan Edlis (İngiltere), Korhan Erel (Türkiye), Daisy Frossard (İngiltere), Árni Gudmundsson (İzlanda, İsveç), Sibel Horada (Türkiye), Laleh Torabi (Almanya), Julie Upmeyer (ABD), Anne Weshinskey (ABD)
Caravansarai
Bankalar Caddesi, Banka Sokak No:3, Tan Han Karaköy
www.caravansarai.info

***

SALT
Biri, Hiçbiri, Binlercesi
10/09/2013 – 26/12/2013
Sanatçı: Elio Montanari
Mekân: SALT Galata
Bankalar Caddesi No:11 Karaköy

Vadedilmiş Bir Sergi
10/09/2013 – 05/01/2014
Sanatçı: Gülsün Karamustafa
Mekân: SALT Beyoğlu
İstiklal Caddesi No:136 Beyoğlu

Konuşma: Gülsün Karamustafa
12/09/2013, 19.00
Sanatçı: Gülsün Karamustafa
Mekân: SALT Beyoğlu, Açık Sinema
İstiklal Caddesi No:136 Beyoğlu

Konuşma: Catherine David
13/09/2013, 19.00
Mekân: SALT Galata
Bankalar Caddesi No:11 Karaköy

The Union of the Imaginary (VOTI) Panel
14/09/2013, 15.00 – 17.00
Mekân: SALT Galata
Bankalar Caddesi No:11 Karaköy

SALT
saltonline.org

***

Sen Rolünü Oyna, Senaryo Arkadan Gelir 
10/09/2013 – 26/10/2013
Açılış: 12/09/2013, 17.00 – 22.00
Sanatçı: Burak Delier
Pilot Galeri
Sıraselviler Cad. No:83/2 Beyoğlu
www.pilotgaleri.com

***

Suspended Song
10/09/2013 – 26/10/2013
Açılış: 12/09/2013
Sanatçılar: İz Öztat, Merve Ertufan, Bashir Borlakov, Fikret Atay, Suat Öğüt, Elmas Deniz, İrem Tok, Fernando Sanchez Castillo, Ali Miharbi, Gökçe Süvari
CO-PİLOT
Sıraselviler Cad. No:85/A Beyoğlu
www.pilotgaleri.com

***

şimdi bizi görüyorsunuz şimdi görmüyorsunuz (tabela yerleştirmesi)
10/09/2013, 16.00 - 19.00
Sanatçının katılımıyla tur: 10/09/2013, 17.00
Küratör: Filiz Avunduk
Sanatçı: Annika Eriksson
5533
İMÇ 5.Blok 5533 Unkapanı
imc5533.blogspot.com

***

Cervantes Koleksiyonu 
11/09/2013 – 19/10/2013 (Çarşamba – Cumartesi günleri 12.00 – 18.00 arasında veya randevu ile)
collectorspace
Taksim-Gümüşsuyu Mah. İnönü Cad. No:9/c Beyoğlu
www.collectorspace.org

***

Concrete Unit
11/09/2013 – 25/10/2013
Açılış: 10/09/2013, 18.00 – 21.00
Küratör: Lalin Akalan, Luca Maffei
Sanatçılar: Corrado Abate, Margherita Chiarva, Federico De Leonardis, Masbedo, Riccardo Murelli, Agostino Osio
Sumahan
Yanıkkapı Sokak No:3 Bankalar Caddesi Beyoğlu
studiomaffeimilano.com/concreteunit2013

***

İSTANBUL FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ
Video Art Sergisi: Sivil/Siz Alanlar
11/09/2013 – 21/09/2013
Açılış: 11/09/2013, 18.00
Sanatçılar: Lida Abdul, Vahram Aghasyan, Allora & Calzadilla, Fikret Atay, The Atlas Group, Ursula Biemann, Dara Birnbaum, Denicolai & Provoost, Sebastian Diaz-Morales, Peter Downsbrough, Simonetta Fadda, Group REP, Clarisse Hahn, Jean Charles Hue, Bouchra Khalili, Thomas Koner, Ugo La Pietra, Fabrice Lauterjung, Maha Maamoun, Dimitri Makhomet, François Nouguiès, Paulien Oltheten, Javier Tellez, Jack Beng Thi, Salla Tykka, Nomeda & Gediminas Urbonas, Gillian Wearing, Artur Zmijewski
Küratörler: Hilde Teerlinck, Sayoko Nakahara, Gauthier Melin (FRAC Nord-Pas de Calais)

Video Art Sergisi
11/09/2013 – 21/09/2013
Açılış: 11/09/2013, 18.00
Sanatçılar: Seza Paker, Nil Yalter

Çağdaş Dans - Solo “ + 1”
20/09/2013, 19.00; 21/09/2013, 17.00
Sanatçı: Bahar Temiz

İstanbul Fransız Kültür Merkezi
İstiklal Cad. No:4 Taksim
www.ifturquie.org

***

Kitap
11/09/2013 – 26/10/2013
Küratör: Régis Durand
Sanatçı: Ali Kazma
Galeri Nev İstanbul
İstiklal Caddesi Mısır Apt. No:163 K:4 D:23 Beyoğlu
www.galerinevistanbul.com

***
Konferans:
Sanatçının Eğretiliği
Konferans Tarihi: 11/09/2013, 18.00
Sergi Tarihleri: 11/09/2013 – 02/11/2013
Küratör: Ali Akay
Katılımcılar: Olga Kisseleva, Ali Akay, Emin Mahir Balcıoğlu
Mêkan: Açıkekran Yeni Medya Sanatları Galerisi
Şekerbank /Açıkekran Yeni Medya Sanatları Galerisi
Teşvikiye Cad. No:37/1 Nişantaşı
www.acikekran.com.tr

***

Piramid Sanat
Manyetik Şiirler
11/09/2013 – 13/10/2013
Küratör: Bedri Baykam
Sanatçı: Hale Arpacıoğlu

Türkiye'de Neler Oluyor? #occupygezi?? (Panel)
14/09/2013 [Panel İngilizce gerçekleştirilecektir]
Katılımcılar: Bedri Baykam (Moderatör), sanatçı, yazar, UPSD Başkanı, UNESCO/AIAP Dünya Yönetim Kurulu Üyesi, Pınar Kür, yazar, Denizhan Özer, sanatçı, küratör, Nasuh Mahruki, AKUT Kurucu Başkan, yazar, dağcı

Piramid Sanat
Feridiye Cad. No:23 Taksim
www.piramidsanat.com

***

NON-STAGE
NON-Stage Nevin Aladağ, Volkan Aslan, Çete-i Nisvan, Gabriel Lester, Olof Olsson, Ahmet Öğüt performanslarını sunar 
11/09/2013 – 14/09/2013
Küratörler: Filiz Avunduk, Derya Demir 
Mekân: Çeşitli mekânlar 
Adresler için lütfen www.nonstage.com sitesini ziyaret edin

Parti: Davulda Alican Tezer + Barış K'nın funk disko ve deep house ile karışık psychedelic anadolu ezgileri 
12/09/2013, 23.00
Mekân: Topless
İstiklal Cad. Fitaş Binası No:12 Kat: 6 Beyoğlu
galerinon.com/tr/non-stage 

***

RAMPA
Temizlik Bezi İle
11/09/2013 – 12/10/2013
Açılış: 14/09/2013, 19.00 – 21.00
Sanatçı: Cengiz Çekil

Açık Telefon Kulübesi
11/09/2013 – 12/10/2013
Açılış: 14/09/2013, 19.00 – 21.00
Sanatçı: Nilbar Güreş

Kitap Tanıtımı
14/09/2013, 18.00
Sanatçı: Nilbar Güreş

Rampa
Şair Nedim Caddesi No:21/A Akaretler Beşiktaş
www.rampaistanbul.com

***

Resim Sergisi
11/09/2013 – 26/10/2013
Açılış: 11/09/2013, 17.00 – 20.00
Sanatçı: Mehmet Ali Uysal
Mekân: Pi Artworks Galatasaray
Pi Artworks
İstiklal Cad. Mısır Apt No:163/4 Galatasaray
www.piartworks.com

***

016 Urban Songline (Latitude: 41.041250° N - 41.041345° N / Longitude:28.990245° E - 28.990331° E)
12/09/2013, 17.00; 27/09/2013, 17.00
Performans sonrası ses ve mimari üzerine bir panel gerçekleştirilecektir
Düzenleyen: Allard van Hoorn, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve [f]FLAT Architectures işbirliği, Distractfold Ensemble’ın katılımı ile
Sanatçılar: Allard van Hoorn, Distractfold Ensemble
FCK Lab, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi FCK Lab, Istanbul Technical University Architectural Faculty
Mekân: İTÜ Taşkışla Kampüsü
Taşkışla Cad. Beyoğlu
www.allardvanhoorn.com, www.distractfold.org.uk, www.mim.itu.edu.tr/tr/, www.f-flat.com

***

Apel 15, Yıldönümü Sergisi
12/09/2013 – 17/10/2013
Küratör: Nuran Terizoğlu
Sanatçılar: İdil Akbostancı, Aydan Baktır, Bayram Candan, Sakine Çil, Sümbül Eren, Şakir Gökçebağ, Can Göknil, Aslımay Altay Göney, Güler Güngör, Yücel Kale, Kurucu Koçanoğlu, Nermin Kura, Azade Köker, Selin Levi, Suzy Hug Levy, Canan Pak, Leyla Sakpınar, Emre Senan, Maria Sezer, Zeynep Perinçek Signoret, Elif Süsler, Rüçhan Şahinoğlu, Yıldız Şermet, Gamze Taşdan, Esma Paçal Turam, Hande Varsat,Y. Bahadır Yıldız
Galeri Apel
Hayriye Cad. No:5/A Galatasaray Beyoğlu
www.galleryapel.com

***

Color Temperature - China Young Artists Project: Exchange Exhibition of 27 of China’s Finest Young Artists
12/09/2013 – 20/09/2013
Resepsiyon: 12/09/2013, 18.00 - 20.00
Küratörler: Jia Fangzhou (Çin), Hakan Gürsoytrak (Türkiye)
Sanatçılar: Uluslararası bir jüri tarafından 1000 aday arasından seçilen 27 seçkin Çinli genç sanatçı China Young Artists Project Office, China Arts & Entertainment Group, Beautiful Asset Beijing Art Industry Co. Ltd., CIEA-BA Exhibition Co. Ltd., Mimar Sinan University
Mekân:Osman Hamdi Bey Salonu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
Meclis-i Mebusan Caddesi Fındıklı
www.cyap.cn
***
Despair & Metanoia
12/09/2013 – 26/10/2013
Açılış: 11/09/2013, 18.30
Sanatçılar: Şükran Moral & VALIE EXPORT
Galeri Zilberman
İstiklal Cad. Mısır Apt. No:163 D:10 Beyoğlu
www.galerizilberman.com

***

Dutch Art Institute Istanbul
12/09/2013 – 15/09/2013
Açılış: 13/09/2013, 16.00 - 20.00 [Adrian Rifkin’in yapacağı sunum (16.00) ve Mercedes Azpilicueta’nın (17.00) ve Momu & No Es’in (19.00) performansları ile] 
Küratörler: Frederique Bergholtz and Grant Watson
Düzenleyen: Dutch Art Institute ve If I Can't Dance I Don't Want To Be Part Of Your Revolution
Sanatçılar: Mercedes Azpilicueta, Katja van Driel, Fotini Gouseti, Yoeri Guepin, Susan van Hengstum, Maja Hodoscek, Rei Kakiuchi, Isabel Marcos, David Maroto, Eden Mitsenmacher, Momu & No Es, Pendar Nabipour, Padraig Robinson,  Fraser Stewart ve Mariana Zamarbide
Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Akademisi
Serdar-ı Ekrem Cad. Ali Hoca Sok. No:15A
dutchartinstitute.eu

***

Görünüşteki Yazar
12/09/2013 – 02/11/2013
Sanatçı: Meriç Algün Ringborg
NON
Tomtom Mahallesi Nur-i Ziya Sokak No:16 Taksim Beyoğlu
galerinon.com

***

Hepimiz Göçebeyiz
12/09/2013 – 06/10/2013
Açılış: 20/09/2013
Sanatçılar: K. Deniz Pireci, Çetin Pireci
GaleriBu
Şahkulu Mah. Serdar-ı Ekrem Sok. No:11 Galata Beyoğlu
www.galeribu.com, www.facebook.com/galeri.bu

***

İSTANBUL İTALYAN KÜLTÜR MERKEZİ
Video Gösterimi
12/09/2013 (19.00 – 21.00) ve 13/09/2013 – 16/09/2013 (15.00 – 18.00)
Açılış: 12/09/2013, 19.00
Düzenleyen: Maria Rosa Sossai, Cristina Dinello Cobianchi (AlbumArte, Roma)
Sanatçılar: Elisabetta Benassi, Anna Franceschini, Pietro Mele, Marinella Senatore, Giulio Squillacciotti
Mêkan: Casa d’Italia
Ankara İtalya Büyükelçiliği
İstanbul İtalyan Kültür Merkezi
Roma Kulübü Derneği
AlbumArte, Roma
Meşrutiyet Caddesi No:75 Tepebaşı Beyoğlu
www.iicistanbul.esteri.it , www.albumarte.org

Sergi
13/09/2013 – 03/10/2013 (Pazartesiden cumaya 10.00 ile 17.00 arası açıktır, 14/09/2013 günü 10.00 ila 16.00 arasında açık olacaktır)
Açılış: 12/09/2013, 18.00
Düzenleyen: Maria Rosa Sossai, Cristina Dinello Cobianchi (AlbumArte, Roma)
Sanatçı: Margherita Moscardini
Mêkan: Casa d’Italia
Ankara İtalya Büyükelçiliği
İstanbul İtalyan Kültür Merkezi
Roma Kulübü Derneği
AlbumArte, Roma
Meşrutiyet Caddesi No:75 Tepebaşı Beyoğlu
www.iicistanbul.esteri.it , www.albumarte.org

The Column (2013) One-off screening
14/09/2013, 12.00
Düzenleyenler: Gabi Scardi, Maria Rosa Sossai, Cristina Dinello Cobianchi (AlbumArte, Roma)
Sanatçı: Adrian Paci
Mêkan: Casa d’Italia
Ankara İtalya Büyükelçiliği
İstanbul İtalyan Kültür Merkezi
Roma Kulübü Derneği
AlbumArte, Roma
İtalyan Ticaret Odası Derneği
Meşrutiyet Caddesi No:75 Tepebaşı Beyoğlu
www.iicistanbul.esteri.it , www.albumarte.org

Mekân-odaklı yerleştirme
15/09/2013 – 14/10/2013
Açılış: 14/10/2013, 20.00
Küratör: Laura Barreca
Düzenleyen: Ayşe Pınar Akalın
Mekân: Küçük Mustafa Paşa Hamamı
Sanatçı: Angelo Bucarelli
Ankara İtalya Büyükelçiliği
İstanbul İtalyan Kültür Merkezi
Mustantik Sokak, Cibali Fatih
www.iicistanbul.esteri.it , www.angelobucarelli.com

m.eating
16/09/2013 – 15/11/2013
Açılış: 15/09/2013 (14.00’ten itibaren)
Küratörler: Yasemin Aslan Bakiri, Giorgia Simoncelli
Sanatçı: Maïmouna Patrizia Guerresi
Mekân: Camhane
Arthemisia Group
Incipit Fabula Srl

İstanbul İtalyan Kültür Merkezi
Balat Mahallesi, Mürsel Paşa Cad, Bulgar Kilisesi yanı, Fener Balat
www.meating.eu

***
Moving Spaces
12/09/2013 – 26/10/2013
Açılış: 11/09/2013, 18.30
Sanatçı: Azade Köker
Cda-Projects
İstiklal Cad. Mısır Apt. No:163/5 Beyoğlu
www.cda-­projects.com

***

Protocinema – Trevor Paglen
12/09/2013 - 25/10/2013
Açılış: 12/09/2013, 18.00 – 20.00
Sanatçı: Trevor Paglen
Dolapdere Cad. Küçük Akarca Sok. No:11 Kurtuluş
www.protocinema.org

***

Eşik’te
13/09/2013 – 19/10/2013
Sanatçı:Volkan Kızıltunç
MERKUR Galeri Nişantaşı
Mim Kemal Öke Cad. Erenler Apt. No:12/2 Nişantaşı Şişli
www.galerimerkur.com

***

Gerçeği Arzulamak, Avusturya’dan Güncel Sanat
13/09/2011 – 13/10/2011 ve 10/11/2011
Açılış: 13/09/2011 (DEPO ve Hamursuz Fırını), 03/10/2011 (Avusturya Kültür Ofisi)
Küratör: Karin Zimmer
Sanatçılar: Iris Andraschek, Catrin Bolt, Adriana Czernin, Josef Dabernig, Judith Fegerl, Rainer Gamsjäger, Michael Goldgruber, Nilbar Güreş, Maria Hahnenkamp, Siggi Hofer, Michael Höpfner, Franz Kapfer, Leopold Kessler, Ulrike Königshofer, Hubert Lobnig, Bele Marx, Anna Mitterer, David Moises, Melitta Moschik, Gilles Mussard, Bernd Oppl, Margherita Spiluttini, Esther Stocker, Hannes Zebedin, Chris Janka
Avusturya Eğitim, Sanat ve Kültür Bakanlığı, Uluslararası ve Kültürel İlişkiler Bölümü
Mekânlar ve Adresleri:
DEPO: Tütün Deposu Lüleci Hendek Caddesi No:12 Tophane
Hamursuz Fırını, Galata: Şair Ziya Paşa Yokuşu No:13 Kuledibi Tünel
Avusturya Kültür Ofisi: Köybaşı Cad. No:46, Yenikoy
www.depoistanbul.net

***
Green Flower Street
13/09/2013 - 12/11/2013
Açılış (Ön izleme Tarihi): 12/09/2013, 18.00 – 21.00
Küratör: Ariel Roger-Paris          
Düzenleyen: Tatiana Kourochkina
Sanatçılar: Mark Alexander, Mcarthur Binion, Julia Dault, Anna Franceschini, Kim Hioerthoy, Mari Ito, Peter Lapsley, Daniel Lergon, Nathaniel Robinson, Santiago Rogado, Pietro Ruffo, Rowan Smith, Morgane Tschiember, Rebecca Turner, Alex Verhaest, Aids 3D
Lüleci Hendek Sokak No:50 Galata

***

BORUSAN CONTEMPORARY
Vicious Circular Breathing

14/09/2013 – 16/02/2014
Küratör: Kathleen Forde
Sanatçı: Rafael Lozano-Hemmer

Segment #4
14/09/2013 – 16/02/2014
Küratör: Necmi Sönmez
Sanatçılar: Karma Sergi

Borusan Contemporary
Baltalimanı Hisar Cad. No:5 Perili Köşk Rumeli Hisarı Sarıyer
www.borusancontemporary.com

***

Football Uniting - Three Sided Football Match
14/09/2013, 16.00
Düzenleyen: InEnArt (Interactive Enthusiasts in Art) Online Platform
Katılımcılar: Dynamo Windrad (Almanya), Philosophy Football FC (İngiltere), Gazoz Ligi (Türkiye)
Diyalog Derneği
www.inenart.eu

***
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ REZAN HAS MÜZESİ Şen Bilge
[Öncesinde forum gerçekleştirilecektir (13/09/2013, 17.00 – 19.00). Moderatör Aslı Narin]
14/09/2013 – 20/10/2013
Açılış: 13/09/2013
Küratör: Henk Slager
Sanatçılar: Burak Delier, Jalal Toufic, Tiong Ang, Marion von Osten, Jan Kaila, Mick Wilson, Aglaia Konrad, Lonnie van Brummelen, Siebren de Haan
Mekân: Rezan Has Müzesi Galeri Bölümü

Doğu’ya Yöneliş
14/09/2013 – 31/10/2013
Açılış: 13/09/2013
Küratörler: Emmanuel Fremin, Aslı Ünal
Sanatçı: Drew Tal
Mekân: Rezan Has Müzesi Forum Galeri Bölümü

Kadir Has Üniversitesi Rezan Has Müzesi
Kadir Has Cad. Cibali
www.rhm.org.tr; www.facebook.com/RezanHasMuseum

***

Ibraaz Talks at SALT Beyoğlu
14/09/2013, 14.00 – 17.00; 15/09/2013, 14.00 – 15.00
Küratör: Omar Kholeif ve Ibraaz, SALT ile birlikte
Katılımcılar: Karen Mirza ve Brad Butler, Basim Magdy, Trevor Paglen, Köken Ergun, Başak Şenova, Burak Arıkan, Einar Engström, Omar Kholeif, Stephanie Bailey, and Anthony Downey
Ibraaz
Mekân: SALT Beyoğlu
İstiklal Caddesi No:136; Beyoğlu
www.ibraaz.org 

***

Kitap Lansmanı Hans Ulrich Obrist – DurmaDurmaDurma
14/09/2013, 11.00 – 14.00
Yazar: Hans Ulrich Obrist
RES Yayınları
Mêkan: Salt Galata, Atölye 2&3
Bankalar Cad. No:11 Karaköy 

***

Özel Koleksiyon Sergisi
14/09/2013 – 20/10/2013
Sanatçılar: Sarah Morris, Seyhun Topuz, Seçkin Pirim, Haluk Akakçe, Ramazan Bayrakoğlu, Peter Halley, Sinan Demirtaş, Erinç Seymen, Fırat Neziroğlu, Julian Schnabel, Gülay Semercioğlu, Yaşam Şaşmazser, Ardan Özmenoğlu, Mehmet Güleryüz, Arzu Akgün, Sema Kayaönü, Fulden Aran, Sabire Susuz, Burcu Perçin, Leyla Gediz, Ali İbrahim Öcal, Mustafa Horosan, Murat Pulat, Bahar Oganer, Ebru Döşekçi, Mübin Orhon, Selim Turan, Hakkı Anlı, Nejad Melih Devrim, Ahmet Elhan, Gülşah Bayraktar, Tony Cragg, Ansen, İlhan Koman, Antony Gormley , Andreas Gursky
Papko Art Collection
Maçka Cad. Ralli Apt. No:37/4 Teşvikiye

***

 Rüyalar/Hayaller
14/09/2013 – 12/10/2013
Küratör: Ayşe Utku
Sanatçı: Lithian Ricci İtalyan Sanatçı, 6 ay süreli İstanbul ikametinde, şehrin zengin ve girift kültür dokusundan etkilenmiştir.
Maçka Modern
Maçka Caddesi, Narmanlı Apt. No:24 Teşvikiye
www.mackamodern.com

***

STOKLAR/YETTİĞİ/SÜRECE
14/09/2013 – 20/10/2013
Açılış: 14/09/2013, 19.00 – 21.00
Düzenleyen: doorandmountainproject, Jean Paul Kapudağ, Viron Erol Vert
Sanatçı: Viron Erol Vert
Galerist, Rum Vakıfları Derneği
Mekân: Özel Zografyon Rum Lisesi
Turnacıbaşı Sok. No:27 Galatasaray
www.doorandmountainproject.com

***

In a Century...
15/09/2013 – 12/10/2013
Açılış: 14/09/2013
Düzenleyen: Merve Kaptan
Sanatçılar: Francesca Banchelli, Emiliano Zelada
Mekân: Torna
Moda Caddesi, Kefeli Pasajı No:81/14 Moda Kadıköy
www.tornaistanbul.com

***

Bir Başka Evrim
17/09/2013 – 26/10/2013
Küratör: Eda Aksoy
Sanatçı: Pınar Yoldaş
EKAV/Eğitim Kültür Araştırma Vakfı
Mekân: Ekavart Gallery
The Ritz Carlton Hotel, Süzer Plaza No:15 Gümüşsuyu
info@ekavartgallery.com

***

Dört İstanbul
17/09/2013 – 30/09/2013
Küratör: Gülseli İnal
Sanatçılar: İsmail Acar, Devrim Erbil, Maria Kılıçlıoğlu, Marco Veronese
Bonart
Teşvikiye Mahallesi Ahmet Fetgari Sok. No:20/2 Teşvikiye Şişli
www.galeribonart.com

***

Gidebileceğimiz Bir Yer Biliyorum
17/09/2013 – 26/10/2013 (Pazar hariç her gün saat 10.00-18.00 arası açıktır)
Küratör: Fırat Arapoğlu
Sanatçılar: Juan Del Gado, Simeon Stoilov, Maria Papadimitriou, Özgür Korkmazgil, Didem Ünlü, Gül Ilgaz, Yeni Anıt, Antonio Cosentino, Mustafa Pancar
BERGSEN&BERGSEN GALERİ
Hoşsohbet Sok. No:30/A Selenium Panorama Residence Gayrettepe

***

Sergi
17/09/2013 – 26/10/2013
Sanatçı: Serhat Kiraz
Maçka Sanat Galerisi
Mim Kemal Öke Cad. No:31/A Maçka İstanbul
www.mackasanatgalerisi.com

***

KUYÛD
18/09/2013 – 31/10/2013
Ön izleme: 17/09/2013, 18.00 – 20.00
Açılış: 18/09/2013, 18.00 – 20.00
Küratör: Anber Onar
Sanatçı: Emin Çizenel
Kare Sanat Galerisi
Abdi İpekçi Cad. Ada Apt. No:22/8 Nişantaşı
www.kareartgallery.com

***

Sözle Dolu
18/09/2013 – 19/10/2013
Sanatçı: Nilhan Sesalan
Nar Art Sanat Galerisi
Burhaniye Mah. Beybostanı Sok. No:41 A Blok Zemin Kat Beylerbeyi Üsküdar
www.narart.com.tr

***

Deneme III: Buradayız!
19/09/2013 – 20/10/2013
Küratör: Sevil Dolmacı
Sanatçılar: Banu Çolak Malloch, Luke Waller, Dilek Öztürk, Murathan Özbek, Hossein Edalatkhah, Buğra Erol, Onur Fırat Fen, Yasin Atayılmaz
RenArt
Hüsrev Gerede Cad. Vişnezade Mahallesi Seyhanlı Apt. No:39
www.rensanat.com

***

SİMPERA
Solo (Performans)
19/09/2013, 19.00
Sanatçılar: Yasin Doğan, Metehan Kayan, Gülce Oral, Pınar Özer, Cemil Can Yusufoğlu

Dönüşüm Muhteşem Olacak (Performans) 
27/09/2013, 21.00 – 01/10/2013, 21.00
Sanatçılar: Budalasultan Kolektifi

Merdiven (Performans) 18/10/2013, 19.00
Konsept ve Koreografi: Aylin Kalem, Beliz Demircioğlu Cihandide (boDig)
Kuruluş: boDig

SimPera
Evliya Çelebi Mah. Simal Sok. No:3A Tepebaşı Beyoğlu
www.sim-pera.com

***

VANDALFUL | Graffiti & Street Art Sergisi
20/09/2013 - 20/10/2013 
Açılış:  20/09/2013, 19.00
Düzenleyen: Can Yeşiltepe
Küratör: Roxane Ayral
Sanatçı: Tunç "Turbo" Dindaş
Sumahan Art Space
Bankalar Cad. Yanıkkapı Sok. No:3 Karaköy
www.facebook.com/events/207343276108027

***

Chema Madoz
Ars Combinatoria
26/09/2013 – 09/11/2013
Küratör: Oliva Maria Rubio
Milli Reasürans Sanat Galerisi
Maçka Cad. 35 Teşvikiye Şişli
www.millireasuranssanatgalerisi.com

***

OLD NEWS
26/09/2013 – 31/10/2013(Sergileme ve Dağıtım)
BAS
Necati Bey Caddesi No:32/2 Karaköy İstanbul
www.b-a-s.info

***

Ottomatik Düşler
26/09/2013 – 13/11/2013
Açılış: 25/09/2013
Sanatçı: Can Yeşiloğlu (Onstone)
Galeri G- art
Harbiye Mah. Kadırgalar Cad. No:6 Maçka (Gmall)
www.g-artgaleri.com

***

Sınırlar
10/10/2013 – 10/11/2013
Düzenleyen: Can Köksal
Sanatçı: Coşkun Demirok
Artcollection
Teşvikiye Mah. Atiye Sok. Yuva Apt. Kat:2 Daire:4 Nişantaşı
www.galleryartcollection.com

***

Film Programı

Yazı Atölyesi

Öne Çıkanlar

Arjantin Gerçeği Üzerine Bir İnceleme serisinden, 2006-2013

Harita

Loading...